Pertevniyal Basketbol
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pertevniyal Basketbol

Pertevniyal Yıldız Takım

AnasayfaHoşGeLdiNiZ!!GaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap
En iyi yollayıcılar
Muhsin Kömeek
Aşkımız Buraya Kadar Cavs... I_vote_lcapAşkımız Buraya Kadar Cavs... I_voting_barAşkımız Buraya Kadar Cavs... I_vote_rcap 
Admin
Aşkımız Buraya Kadar Cavs... I_vote_lcapAşkımız Buraya Kadar Cavs... I_voting_barAşkımız Buraya Kadar Cavs... I_vote_rcap 
ömer faruk öztürk
tolgahan toprak
umut zurnacı
OnurGuLer
metehan
Abdullah Nuriler
emrahdemiray
En son konular
» TANİSMA BÖLÜMÜ
Aşkımız Buraya Kadar Cavs... Icon_minitimePaz Ağus. 02, 2009 10:59 am tarafından emrahdemiray

» İbo'dan sert yanıt!
Aşkımız Buraya Kadar Cavs... Icon_minitimeSalı Eyl. 09, 2008 4:24 pm tarafından ömer faruk öztürk

» Efes'in Transfer Dosyası!
Aşkımız Buraya Kadar Cavs... Icon_minitimeSalı Eyl. 09, 2008 4:18 pm tarafından ömer faruk öztürk

» antreman
Aşkımız Buraya Kadar Cavs... Icon_minitimeSalı Eyl. 09, 2008 4:13 pm tarafından ömer faruk öztürk

» Rakiplerimiz belli:takımın ortak düşüncesi : 1 çıkarız!!
Aşkımız Buraya Kadar Cavs... Icon_minitimeSalı Eyl. 09, 2008 3:58 pm tarafından ömer faruk öztürk

» Kim bu gizemli yabancı!!Şok görüntüler??
Aşkımız Buraya Kadar Cavs... Icon_minitimePaz Eyl. 07, 2008 8:07 pm tarafından ömer faruk öztürk

» hazırlık maçı
Aşkımız Buraya Kadar Cavs... Icon_minitimePaz Eyl. 07, 2008 3:42 pm tarafından OnurGuLer

» Muhsin Resimleri Koysana Tekrar
Aşkımız Buraya Kadar Cavs... Icon_minitimePaz Eyl. 07, 2008 3:39 pm tarafından OnurGuLer

» TT12 ile ilgili şok haber!!Shit you life!!
Aşkımız Buraya Kadar Cavs... Icon_minitimePaz Eyl. 07, 2008 12:46 am tarafından ömer faruk öztürk

Anket
Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama

Aşkımız Buraya Kadar Cavs...

YazarMesaj
Muhsin Kömeek
Admin

Lakap : MuTis

Aşkımız Buraya Kadar Cavs... Empty
MesajKonu: Aşkımız Buraya Kadar Cavs...   Aşkımız Buraya Kadar Cavs... Icon_minitimePerş. Ağus. 21, 2008 11:47 am

Jamison’ıyla-Haywood’uyla-Stevenson’ın sakalıyla,sakatıyla-sağlıklısıyla,veteranıyla-çaylağıyla,süperyıldızsızlığıyla-takım oyunuyla,Eddie Jordan’ı ve Butler’ıyla bir sezonu daha geride bıraktık.Ve 2 senedir şiddetli şekilde aşk yaşadığımız Cavs ile Doğu Play-Off ilk turunda,“yeni-yine-yeniden” diyerek Cavs ile eşleşmiş bulunmaktayız.Bana göre Orlando ile eşleşmekten çok daha iyi oldu.Her şeyden evvel;Cavs’ı eleyeceğimizi düşünüyorum.Üzerinde düşündüğüm birkaç komplo teorisi var sizinle de paylaşmak istedim:

1)Orlando’yu istemememin nedeni,normal sezonda durdursak bile Play-Off’larda Howard’ı durdurmakta zorlanacağımızı düşünmekle beraber(Pota altı oyuncularımızı faul problemine sokacağından korktuğum için),ters bir şekilde LeBron’u ise,Play-Off’larda durdurabileceğimizi ya da en azından yavaşlatabileceğimizi düşünüyorum.Stevenson ile Butler’ın değişmeli olarak tutacağı Lebron’u,bu iki isim yoruldukça çaylakta olsa,yaz liginde gösterdiği performansı gösteremese de,normal sezonda beklentileri karşılayamasa da;McGuire’ın çok çok önemli katkılar yaparak,James’i yavaşlatacağını eminim.McGuire’ı izlemiş olanlar bana hak verecektir.Çok atlet ve kuvvetli bir oyuncu.Dış şutunu geliştirirse “modern Bruce Bowen aday adayı” desek yanlış olmaz sanırım.

2)Aslında herkesin atladığı benim unutamadığım,geride kalan iki seneden biraz farklılıklar var.Mesela ilk Cavs-Wizards eşleşmesini ele alırsak;yer yer Arenas’ın -en iyi senesinde- aralıklarla iyi savunması ile bunaltmış olan ve Arenas’ın önceden ne yapacağını kestirebilen Hughes olmayacak.(Tabi Hughes’a da iyi savunma yapan,Lebron’u kesebilen Jeffries’de olmayacak.)Hughes yerine en az onun kadar iyi savunmacı olduğunu düşündüğüm ama tecrübesizliği sebebiyle Arenas’ın karşısında ezilme ihtimali olan bir West var.Ki sadece Arenas değil;Daniels tecrübesi ve zekasıyla,Roger Mason’da son zamanlarda geliştirdiği dış şutu ve ayak çabukluğuyla West’e zor anlar yaşatabilir.West olmasa zaten Snow savunma yapmak için belki bir 2-3 dk oyunda kalabilir.O olmazsa savunmada yaptığı katkı sınırlı olan Gibson West’e oranla bu seride daha çok yıpranacak ve çok çok daha zorlanacaktır.

İşin PG’ler adına hücum kısmına bakarsak;Cavs’ın oyun kurucuları,Lebron’un sayesinde atacakları dış şutlarla can yakacaktır.Ki ikiside (Gibson ve West) önemli bir dış atıcı.Wizards adına bakacak olursak,Arenas yavaş yavaş ritmini buluyor.Geçen seneki “sakat” eşleşmede bir nevi MVP istatistikleri çıkartan Daniels’da unutulmamalı.Mason’ın ise kontrat senesi…Hem en çok göz önünde olduğu yerde,yani Play-Off’ta iyi bir performans sergileyip kontrat kapmak,hem de kendini iyice tanıtmak adına büyük bir şans.Yani Mason’dan gelecek ekstra katkı Wizards adına çok önemli.Mason yapmaması gereken şey ise;Arenas’ın kendisinin önüne geçmesini hazmedemeyip,oyuna girdiğinde her eline geleni atarsa,Wizards intihar eder.Bu konuda Mason’ı uyaracak,uyarması gereken ve hatta bu uyaıyı yapmış olan Eddie Jordan’a ise sonsuz güveniyorum.

3)Gooden yok.Gooden gittiğinde pek fark edilmese de Cavs adına çok çok önemli bir oyuncuydu.Gerek ribaundlarda,gerek dış şut,gerekse Lebron’un pota altına “haldur huldur” girerken önünü açmasında (özellikle geçen sezonki Pistons serisinde bu çok oldu) çok önemli işler yapıyordu.Bu bağlamda Lebron,ya içeri girip “yuhahaeha” nidalarıyla smaç basıyor ya da “içeride olup dışarıya çıkmış” Amerikalıların “Pick’n Pop” dediği oyunu sürekli tekrarlayıp sayıları rahatlıkla buluyorlardı.Gooden’ın bu sene,bu seri kaybedilirse çok ama çok konuşulacağını eminim.

Lebron Hücum anlamında (Big Ben’i saymıyorum),Ilgauskas’a kalmış durumda ki,bu sene en iyi oyununu oynayan Haywood’a nazaran daha yavaş ayakları var.Daha narin ve kırılgan bir yapıya sahip.Haywood’un çekip dirseklerini sallaması esnasında Ilgauskas’ın yüzünün neresine geleceği serinin kaderini tayin edecektir.

4)Jamison var.Var ki ne var…Jamison açık ara kariyerinin en iyi ve en olgun sezonunu yaşarken,karşısında kariyerinin açık ara en kötü sezonlarını yaşayan Big Ben olacak.Savunmada pek yorulmayacağı için,hücumda çok daha istekli ve yıpranmamış bir biçimde oyuna hep dahil olacak.Ve buda serinin kaderinin iyice çizileceği eşleşme olacak.Jamison dışarıdan şut atabilmesi Arenas’ın ve Butler’ın içeriye rahat “dalış” yapmasına sebebiyet verecektir.Jamison bu seride “asist” istatistiği bakımından da kendini aşacağını düşünüyorum.

Varejao ile olacak eşleşme daha ilginç.Jamison eşleşirse Big Ben için söylediğim şeyler hücum anlamında aynen geçerli.Sadece Varejao savunmada,Jamison içeriden oynarsa ezilmez,ezer ve hücumda Big Ben’den daha çok katkı yapar.Bu bağlamda maça Varejao ile başlamak,Cavs adına daha hayırlı olabilir.Mesela en baştan “Jamison’u yıldırma ve pasifize etme düşüncesi”…Bana gayet mantıklı geliyor.

Songaila,Varejao’nun yaptığı her şeyi yapabilir.Hatta fazladan hücum olarak gene “alan açma” özelliğini kullanabilir.Oyun sıkıştığında ve sertleştiğinde önemli katkı alacağımıza eminim.Gene Joe Smith’de Cavs’a tecrübesiyle takıma çok şey katacaktır.

Blatche oyuna girdiğinde Jamison’ın “asist” işini en iyi şekilde yerine getirecek bir uzun ki parmak hassasiyeti oldukça fazla.Boyuna göre iyi koşabilen tempo yükseldiğinde,Wizards adına önemli katkı yapacak.He ben olsam Blatche oyundayken Ilgauskas’a tuttururum ki;her şutuna el göstersin.Veya başka bir bakış açısıyla ben olsam X bir Pf’ye tutturum ki;içeriye gelecek olan kısaları püskürtüp,Blatche’nin “blokçu”luk özelliği ve tehdidinden yararlanayım.Seçim tamamen duygusallığa kalmış.Ayers ve Jordan’ın bileceği işler,diyerek diğer maddeye geçeyim.

5)James(!)bilindiği üzre insanlıktan çıkmanın sınırlarını zorlarken Cavs’ın diğer eşleşmelere bakılacak olunursa tek C vitamini gibi duruyor.Cavs için James bir hapsa,takım savunması da Wizards için o hapa eş değer bir kilo limon gibi duruyor.Takım olarak hep yardımlaşıp,beynen LeBron’u yıpratırsak 2007 Spurs-Cavs eşleşmesinde olduğu gibi,bu seriyi daha da sürpriz bir biçimde kazanabiliriz.

Butler ise bu eşleşmede diğer dikkat çeken oyuncu.Her şeyden önce takımın lideri.Eğer ki savunmada bildiğimiz Butler olur,hücumda ise “olumlu” oynarsa,arada saçmalayan oyuncuları liderliği ile motive ederse,savunmada ve hücumda hırslı olursa çok çok özel bir seri geçirecektir.Dış şutunu da çok geliştirdi.Sakata gelmeden bu seriyi bitirsin,nazar değmesin diyerek diğer maddeye geçiyorum.

6)Szczerbiak-Stevenson eşleşmesi ise Wizards’ın en garanti lehine eşleşmesi gibi duruyor.Bir kere Stevenson,Wally’den çok ama çok daha şut atıyor.Wally sanki en iyi yaptığı işi unutmuş gibi.Ayakları aşırı derecede yavaş ve savunmada ne yapacağını bilemez halde.Stevenson iyi bir atlet.Kendini son 2 senede çok fazla dış şuta verse de,bu eşleşme de bol bol içeriden sayı bulacaktır.Wally değil de Devin Brown oynasa savunma adına pek bir şey fark etmeyip,sadece hücum anlamında gene Lebron sayesinde dış şutlarla Wizards’ın kilidini açmaya çalışacaktır.Ki bu seride Nick Young’da Wally ile eşleşirse özellikle hızlı ilk adımı ve Stevenson’dan gere kalmayan şutlarıyla Mike Brown’ın başını yakacaktır.

7)Coach meselesi.Eddie Jordan bu seneki Mike Brown’dan çok daha iyi bir düzeyde.Takımı Arenas ve Butler’sız dahi çok iyi idare etti.Ve bu ikisini de gelince takıma gene çok iyi monte etti.Bu istikrarını bu sezon da sergilerse Cavs’ın hiç şansı kalmayacak.

Görüleceği üzre Wizards kağıt üstünde çok daha önde görülüyor.Serinin Wizards adına temelinde;James’e uygulanacak takım savunması ve dışarıdan çok fazla şut yememek yatıyor ki Wizards ikisini de yapacak potansiyele ve her şeyden önce inanca,fazlasıyla sahip.Son maçlarda yaptığımız fazlaca top kayıpları beni ürkütse de…

İki sene üst üste hakem kararları,sakatlık,türlü şansızlıklar,Lebron derken,bir şekilde bizi sorunsuz atlattı Cavs.Ama bu sene bütün oyuncularımız,tam kapasiteyle oynayamayacak olsa bile,bu büyük aşkın galibi olmaya biz daha yakınız.

Aşkımız Buraya Kadar Cavs...
1 sayfadaki 1 sayfası