Pertevniyal Basketbol
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pertevniyal Basketbol

Pertevniyal Yıldız Takım

AnasayfaHoşGeLdiNiZ!!GaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap
En iyi yollayıcılar
Muhsin Kömeek
Denver Takas?? I_vote_lcapDenver Takas?? I_voting_barDenver Takas?? I_vote_rcap 
Admin
ömer faruk öztürk
tolgahan toprak
umut zurnacı
OnurGuLer
metehan
Abdullah Nuriler
emrahdemiray
En son konular
» TANİSMA BÖLÜMÜ
Denver Takas?? Icon_minitimePaz Ağus. 02, 2009 10:59 am tarafından emrahdemiray

» İbo'dan sert yanıt!
Denver Takas?? Icon_minitimeSalı Eyl. 09, 2008 4:24 pm tarafından ömer faruk öztürk

» Efes'in Transfer Dosyası!
Denver Takas?? Icon_minitimeSalı Eyl. 09, 2008 4:18 pm tarafından ömer faruk öztürk

» antreman
Denver Takas?? Icon_minitimeSalı Eyl. 09, 2008 4:13 pm tarafından ömer faruk öztürk

» Rakiplerimiz belli:takımın ortak düşüncesi : 1 çıkarız!!
Denver Takas?? Icon_minitimeSalı Eyl. 09, 2008 3:58 pm tarafından ömer faruk öztürk

» Kim bu gizemli yabancı!!Şok görüntüler??
Denver Takas?? Icon_minitimePaz Eyl. 07, 2008 8:07 pm tarafından ömer faruk öztürk

» hazırlık maçı
Denver Takas?? Icon_minitimePaz Eyl. 07, 2008 3:42 pm tarafından OnurGuLer

» Muhsin Resimleri Koysana Tekrar
Denver Takas?? Icon_minitimePaz Eyl. 07, 2008 3:39 pm tarafından OnurGuLer

» TT12 ile ilgili şok haber!!Shit you life!!
Denver Takas?? Icon_minitimePaz Eyl. 07, 2008 12:46 am tarafından ömer faruk öztürk

Anket
Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama

Denver Takas??

YazarMesaj
Muhsin Kömeek
Admin

Lakap : MuTis

Denver Takas?? Empty
MesajKonu: Denver Takas??   Denver Takas?? Icon_minitimePerş. Ağus. 21, 2008 11:52 am

All-Starlarımız ve Performansları

Hepimizin bildiği gibi Nba’in bayramıdır All-Star.Nba’de moladır.Ciddi rekabetlere ara verilip eğlenceye ve şova başlamaktır.Geçtiğimiz ay işte bu All-Star şöleninin 57.sini geride bıraktık.All-Star seçimlerinde hak edenler ve hak etmeyenler oldu tartışmalar yaşandı.Neyse konumuz bu değil.Konumuz biz Nuggets fanlarının verdiği oylarla ilk 5’teki iki Nuggets’lı oyuncu Carmelo Anthony ve Allen Iverson.

All-Star maçında Batı karmasında Nuggets’tan iki oyuncu Iverson ve Melo vardı.Nuggets’ımızdan iki oyuncunun All-Star’a girmesinin heyecanını yaşıyorduk.Carmelo Anthony Duncan’dan sonra en fazla oy alan ikinci forvetti ve onun ilk 5 seçilmesine kesin gözüyle bakıyordum ancak sakat T-Mac’in geçtiği Allen Iverson’un ilk 5’teki yerini kaptıracağını düşünüyordum.Ama oylamanın son haftasında Iverson Steve Nash ve T-Mac’i arkasına alarak ilk 5 başlamayı garantiledi.

Gelelim oyuncularımızın All-Star performanslarına. Allen Iverson’dan başlıyayım. Bu yıl 9. kez All-Star olan Allen Iverson beklide en kötü All-Star maçını geçirdi. Allen Iverson maçta 3-7 saha içi isabeti,1-2 faul isabetiyle 7 sayı,6 asist,6 top kaybı,4 top çalma,1 blok,2 Ribaunt istatistikleriyle oynadı.Bu top kayıpları biraz saçmaydı.Sadece iki tanesinde Iverson’un hatası vardı diğerlerinde tutulamayan paslar,ayağa çarpan toplar vs. gibi talihsizlikler vardı.Ayrıca bana göre Steve Nash ile birlikte çok az süre aldı.Byron Scott’un CP3’ü kayırdığı kanaatindeyim.Allen Iverson gibi bir oyuncunun All-Star gibi bir organizyasyonda daha fazla süre almasını isterdik.Neyse inşallah seneye hak ettiği süreleri alıp daha iyi oynar deyip Melo’ya geçmek istiyorum...

Sırada Carmelo Anthony’nin All-Star performansı var.Bazıları ona bencil oynadı desede oynadığı oyunun bencillikle uzaktan yakından alakası yok.Carmelo Anthony 8-17 saha içi isabeti 2-3 faul isabeyiyle 18 sayı,1 asist,2 top kaybı,beşi hücum olmak üzere 7 ribaunt istatistikleriyle oynadı.Melo geçen sene hak ettiğine rağmen sakatlıklardan sonra All-Star’a girmesi onun için biraz buruk bir All-Star oldu ancak bu All-Star batı karmasında ilk 5’te yer alarak geçen seneye ve onu seçmeyenlere cevap verdi.Batı karması maçı kazanır ve Carmelo MVP olur diye düşünüyordum ama maalesef Batı kazanamadı.Batı kazanırsada Melo MVP’ye yakın bir isimdi.Neyse gelelim en can alıcı noktaya.Carmelo Anthony ve yedeği Brandoy Roy’un aldığı sürelere bir bakalım.Carmelo Anthony gibi bir süperstar 21.38 dakika oyunda kalırken onun yedeği Brandon Roy 28:34 ile 30 dakikaya yakın oynuyor.-yanlış anlaşılmasın Roy’a kötü oyuncu demiyorum ancak Melo’yla kıyasladığımızda Melo’nun daha iyi olduğunu görüyoruz-Bu bana göre Byron Scott’un büyük bir zayıflığı diyeyim en kibar tabiriyle.Allen Iverson ve Carmelo Anthony’yi maçtan soğutmak için elinden geleni yaptı ayrıca onların maçı ilk 5’te bitirmesinede olanak vermedi.Peki Scott ne yaptı?Takımındaki CP3’ü oyuna sürdü.Neyse İnşallah seneye bu ikilimiz yine All-Starda daha iyi performanslarla görürüz.

Birazda Camby’den bahsetmeden All-Star konusunu kapatmaya gönlüm razı olmadı.Marcus Camby All-Star öncesinde tamamen All-Star seviyesinde oynuyordu ve All-Star olması gerekiyordu ancak.28 Ocak günü-yanılmıyorsam- kadroları okuduğumda resmen şok oldum.Marcus Camby All-Star’da yoktu.Hadi olmayabilirdi o ihtimalde kafamdan geçiyordu ancak onun yerine Carlos Boozer’ın All-Star olması fiyaskoydu.Carlos Boozer yerine Camby All-Star olmalıydı diye düşünüyorum...

Yap(a)madığımız Takaslar&Taureen Green

Batı konferansında zirveye oynayan iddialı takımların hepsi kadrolarını güçlendiren takaslar yaptılar.Bu takımlar Spurs,Dallas,Rockets,GSW,Lakers,Utah gibi playoff için iddialı takımlar.Kimleri aldıklarını yazmıyacağım zaten biliyorsunuzdur bilmiyorsanız Nbatr forumlarından yahutta Anasayfada eski haberlerde bakabilirsiniz.

Neyse bu takımların hepsi yukarıda yazdığım gibi akıllıca kadrolarını güçlendirdiler.Mesela Lakers’ı ele alalım.Pau Gasol’ü resmen bedavaya takımlarına aldılar.Şimdi Batı’nın birincisiler.Sezon’a kötü başlangıç yapan Jazz Memo’nun ve takımın düzelmesinden hemen sonra akıllıca Kyle Korver hamlesini yaptı.Peki biz ne yaptık? Von Wafer yerine Taureen Green’i aldık.Bunun kayda değer bir takas olmadığını hepimiz biliyoruz.Wafer ve Green’in istatistiklerindende takımlara yarar sağlayamayacağını anlayabiliriz.Maksat Anthony Carter’a bir yedek daha gelsin.Bizim yapmamız gereken sağlam bir oyuncu almaktı.Bir ara adımız Ron Artest’le geçti.İşte Ron Artest hamlesini yapsaydık şu an Batı’da birçok takımı geçebilirdik.Ancak Kleiza ve JR gibi isimlere kıyamadık.Linas Kleiza ve JR Smith’e kötü oyuncu demiyorum bu sezon Kleiza takımımıza olağan üstü katkı sağlıyor ancak bu oyuncu karşılığında Ron Artest gibi bir ismi almak gayet güzel olurdu.Gerçi Ron Artest’i alıp ne yapacağız oda bir soru işareti.Ron Artest 3 numara oynayan bir isim.Bizim 3 numarada malumunuz Carmelo Anthony ancak Artest’i 2’ye kaydırıp Ivy’i 1’e alabilirdik yahut Melo’nun sağlam mı sağlam bir yedeği olabilirdi.Artest karşılığında kimleri verebilirdik birde onlara değinmek istiyorum.JR Smith ve Eduardo Najera tabiî ki. Böylece hem Linas Kleiza’yı vermeyecektik hemde bu sezon FA olan iki oyuncudan kurtulacaktık. Najera+Jr+2. tur Draft Hakkı = Ron Artest olabilirdi.Najera,Jr yada Kleiza isimleri bana göre takaslarda kullanılacak ideal isimler.Bunları vermekten çekinmemeliyiz...

Son olarak çok kısa Taureen Gren takasına değinmek istiyorum.Bilindiği gibi geçen sezon draft haklarımız Ivy karşılığında Sixers’a gitmişti.Bu yüzden Draft’tan oyuncu çıkaramadık ancak D-Leauge takımımız 14ers’ten Von Wafer’ı getirtmiştik.2005’te Lakers tarafından Draft edilen Wafer bekleneni karşılayamayıp D-League’e gönderilmişti.Biz 2 yıl sonra Wafer’ı takımımıza aldık.Ben Wafer’dan çok umutluydum ancak benim umutlarımı boşa çıkardı.Çok kötü performans ortaya koydu haliyle süreside azaldı.Aynı Wafer gibi Portland’da da Taureen Green ismi vardı ve bu iki isim yer değiştirdi.Green Wafer’a nazaran biraz daha iyi bir guard ve kendini geliştireceğine inandığım bir genç.Green takası Nuggets’ın sezon içinde yaptığı çok fazla katkı sağlamasada mantıklı bir hamle...

Nugs’ta Son Durum...

İlk yarıyı batı konferansında iyi bir dereceyle 7. tamamlayan Nuggets 2. yarıya Boston galibiyeti ile gayet iyi başlamıştı.Celtics galibiyeti ve derecenin getirdiği rahatlıkla Nugs’ta yüzler gülmeye başladı ancak 33-20’lik güzel dereceyi Bulls ve Bucks mağlubiyetleri ile mahvettik.

Celtics’ten sonra iki tane bize nazaran güçsüz takım vardı hele bu takımlardan Bulls yeni takasa girmişti ve Ben Wallace’ı göndermişti.Big Ben’in yerine aldığı oyuncular ise daha oynayamıyordu yani Bulls Nuggets maçına bayağı bir eksikle çıkıyordu.Maçı çok rahat alacağımızı düşünüyordum ancak Bulls maça fırtına gibi başlayıp fırtına gibi bitirdi ve bize ağır bir yenilgi tattırdı.Bulls maçında JR Smith ve Iverson özellikle Smith maçı çok isteyip azsalarda maçı geri çeviremediler.Bulls maçında Jr 8-10 üçlük isabetiyle 43 sayı ile kariyer rekoru kırdı ancak bizi bu saçma ve çok gereksiz mağlubiyetten kurtaramadı.Derecemiz 33-21 olmuştu.

Bulls maçından sonra deplasmanda Bucks maçı vardı.Bulls maçı bir talihsizlikti bize göre güçsüz olan Bucks’ı yeneriz diye düşünüyordum.Sabah maça bakıp özetlerini izlemek için Nba.com’a girdiğimde şok olmuştum.Nuggets inanılmaz Celtics galibiyetinden sonra iki tane kolay takıma yenilmişti.Bucks’da her periyot maçı önde götürsekte Michael Redd’in 42 sayısı ve son periyottaki etkili Bucks oyunuyla yıkılmıştık.Derecemiz 33-22 olmuştu ve batı konferansında GSW ile aynı derecede 8. ve 9.’luğu paylaşıyordu.

Bucks maçından sonra Pistons maçı vardı.Bulls ve Bucks’a yenildikten sonra Pıstons maçında fazla iddiam yoktu yeneceğimizi düşünmüyordum ki zaten öyle oldu.5 sayı farkla Pistons’a da boyun eydik ve L3,33-23 ile playoff’un gerisindeydik..

Pıstons maçından sonra ise Seattle Supersonics maçı vardı.İçimden kötü şeyler geçiyordu acaba L4’mü olucağız diye ancak sabah maça baktığımda 42 sayı farkı görünce derin bir ‘’oh’’ çektim.Allen Iverson JR,Melo yine etkili oyunlarını ortaya koymuşlardı ve %67 saha içi isabeti %52 üçlük isabeti %62 faul isabetiyle Nugs olarak tarihe geçmiştik.

Bugün oynanan Clippers maçında ise Iverson ve Melo Ana sayfamızda yazdığı gibi adeta çıldırmıştı.İkisi birden 68 sayıya imza atmışlardı.Onların yanında K-Mart,Camby,Kleiza gibi isimlerde katkı sağlamış ve maçı Nuggets 110-104 almıştı.

Derecemiz 35-23* oldu ama hala maç fazlasıylada olsa GSW’nin gerisinde 9. sıradayız.Neyse bizim kötü Bulls ve Bucks maçlarından faydalanarak kolay fikstürleriyle bizi geçen Rockets ile bu akşam maçımız var,onları yensek bile önümüzde çok zor bir fikstür** var.Allah yardımcımız olsun.Bizim gibi bir takıma playoff dışında kalmak yakışmıyor toparlanmalıyız,bir dahaki Nugs yazımda görüşmek üzere..

Denver Takas??
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-